Хорнетс развалят завръщането на Йънг, побеждавайки Хоукс със 115-114 при късното отпадане на Бриджис
AP News | 2024-04-11 | 04:16:19

АТЛАНТА (AP) — Майлс Бриджис направи отстъпване с 3,8 секунди преди края и Шарлът Хорнетс победиха Атланта със 115-114 в сряда вечерта, за да развалят Хоукс завръщането на звездата Трей Йънг от контузия на пръста.

След като пропусна 23 мача поради скъсана връзка на лявото кутре, Йънг имаше 14 точки и 11 асистенции за 21 минути, докато вкарваше всеки от петте си удара от полето . Той не игра през четвъртата четвърт.

Брандън Милър поведе Хорнетс с 27 точки. Бриджис имаше 18.

Богдан Богданович и Вит Крейчи имаха по 19 точки за Атланта, която претърпя четвърта поредна загуба. Трент Форест пропусна скок в последната секунда, тъй като Хоукс, 10-и в Източната конференция, пропуснаха възможност да се придвижат в рамките на половин игра от номер 9 Чикаго в надпреварата за домакински мач, за да открият турнира за игра.

Стършелите поведоха със 111-108, преди Форест да вкара следващите шест точки за Атланта, единствените му точки в мача, за да даде преднина на Хоукс със 114-111 с оставащи 34 секунди. Две свободни хвърляния на Милър намалиха преднината до една точка.

Йънг беше контузен на 23 февруари, претърпя операция на 27 февруари и получи разрешение за тренировки в понеделник. Треньорът Куин Снайдер наблюдаваше внимателно минутите на Йънг.

Йънг носеше черна превръзка на лявата си ръка, която покриваше хирургически ремонтирания пръст. Той даде първата индикация, че обвивката няма да повлияе на стрелбата му, когато потопи далечен удар, докато седеше на пейката на Хоукс по време на тренировки преди мача.

Първият кош на Йънг, по-малко от две минути след началото на мача, беше удар и полагане с лява ръка.

Богданович направи пет тройки, което му даде отборен рекорд от 235 за сезона. Йънг държеше предишния рекорд с 233 тройки през сезон 2021-2022.

Дилън Уиндлър постави върхове за сезона с 12 точки и четири тройки за Хоукс.

Три Ман вкара 16 точки със седем асистенции и шест откраднати топки в кариерата за Хорнетс.

Шарлът прекъсна серия от две загуби. Треньорът на Хорнетс Стив Клифърд обяви на 3 април, че се оттегля след края на сезона.

Дори с Йънг отново в стартовия състав, Хоукс бяха с недостиг. Гардът Деджунте Мъри (контузия на дясната четворка) и нападателите Де'Андре Хънтър (почивка) и Джейлън Джонсън (навяхване на десния глезен) не играха.

Хорнетс: В Бостън в петък вечер, преди да затворят сезона си в Кливланд в неделя.

Хоукс: в Минесота в петък преди да гостуват на Индиана в неделя, за да затворят редовния сезон.